IMG-20220126-WA0000_edited.jpg

Ira Jehlářová Oppitzová 
Body and Mind, Hatha jóga

Potřebujete uvolnit tělo a mysl, relaxovat, protáhnout svaly, zahnat únavu? Jste v rekonvalescenci, útlumu a nebo se chcete vrátit zpátky do kondice? Děláte pro to vše, co se dá?

Co takhle vyzkoušet jógu? Že jste ji nikdy necvičili? Nevadí. Začít lze kdykoliv a v kterémkoliv věku. A pokud někdo navíc hledá ve fyzickém pohybu nějaký vyšší smysl pak je na lekci jógy na správné stopě. Pohyb těla v duchu jógy je z hlediska právě psychiky a duševní pohody to nejlepší, co můžete sami sobě nabídnout. Specializuji se i na jógu pro seniory a handicapované osoby.

Sestava Mojžíšové

Sestava několika cviků, původně určená ženám, které nemohly otěhotnět se velice brzy ukázala jako velmi účinná i pro mnoho dalších zdravotních obtíží pohybového aparátu. Cvičení jednoduchým a nenáročným způsobem zlepšuje dynamiku páteře, posiluje svalové skupiny celého trupu a proto už brzy, po několika lekcích pravidelného cvičení zjišťujeme výrazné zlepšení stavu naší páteře. Sestava 21 cviků kterou se budeme učit není složitá a může velmi pomoci nejen při bolestech zad obecně, ale i při náchylnosti k výhřezu plotének, Bechtěrevově a Scheuermannově nemoci, zvýšené lordóze a kyfóze, zácpě, bolestivých stavech při artróze kyčlí, inkontinenci, neprůchodnosti vaječníků, problémech s menstruací, má vliv na usnadnění početí a zdárný průběh porodu...nemluvě o dobré náladě, příjemném pocitu z pohybu a smysluplně stráveném čase. 

Kvalifikace Studium s certifikátem Spiral dynamic jóga, jóga body and mind u Doc. Dr. Evy Blahušové, jóga pro seniory, jógová terapie, hormonální jóga, lunární jóga, relaxační a meditační techniky, jin jóga, tantra jóga, zdravá záda.

2.png

Martina Harmsová 

Power jóga, certifikovaná lektorka jógy

Vedením lekcí se věnuji již 25 let. Jóga si mne našla v roce 2003 a jsem za to opravdu šťastná. Věřím tomu, že jóga je perfektní způsob, jak si udržet zdraví, mobilitu, duševní svěžest a to až do konce našich dní, i déle. Na mých lekcích probudíte své tělo, na chvíli přestanete vnímat vnější svět, vrátíte se ke své podstatě a zažijete přítomné okamžiky v radosti a plynutí. Proto "učiňtě pro své tělo něco dobrého a vaše duše v něm bude ráda bydlet".

Kvalifikace: Power Yoga Akademie, specializace powerjóga, vinyasa flow jóga, jóga pro zdravá záda, Jules Mitchel jógová terapie.

6.png

Táňa Nová

Hathajóga

S jógou jsem se poprvé setkala ve svých dvaceti letech. Tenkrát jsem však netušila, jak široký záběr jóga nabízí. Asi jsem nepotkala toho správného učitele. S jógou jsem střídavě přestávala a začínala, ale teprve až mi bylo 45 let jsem se józe začala věnovat soustavně až do dneška.

 

Bylo to díky mé tehdejší lektorce Jarušce Kapitolové (žačka Milady Bartoňové). Denní praxe jógy změnila můj život natolik, že jsem se rozhodla dál vzdělávat, abych mohla své zkušenosti předávat jiným. Absolvovala jsem kurz učitelů jógy a po několika letech jsem absolvovala roční školu jógy SÁDHAK pod vedením Pavla Hájka a Míši Svatošové.

 

Za své další významné učitele, kteří mě obohatili a stále obohacují, považuji Natalii Kullik z estonského Tallinnu, ke které jsem chodila 5 let. Její lekce byly vedeny v tradici Svámí Satyanandy Saraswatiho (Bihar School of Yoga). Dále bych ráda jmenovala učitele, u kterých stále čerpám inspiraci, a to Mílu Sávitrí Mrnuštíkovou a Zdeňka Štičku.

 

Součástí mých lekcí je počáteční zklidnění, následují průpravné cviky. Naučíte se sestavu známou jako "pozdrav slunci", která působí na ohebnost celého těla, dodává tělu energii a pozitivně ovlivňuje nervový systém. Poznáte základní jógové pozice (ásany). Na konci hodiny je zařazena relaxace. V hodinách se budeme věnovat i praxi pránájámy - práci s dechem a energií.

 

Od roku 2021 jsem krajskou vedoucí Unie jógy pro Středočeský kraj a také jsem členkou sdružení Integrální jógy.

3.png

Pavlína Švejdová 

Hathajóga

 

Jóga je součástí mého života od roku 2007. Mé začátky v praktikování jsou spjaty se systémem Jóga v denním životě. Po několika intenzivních letech praxe jsem pochopila, že jóga je dar a že ho chci šířit dál. Stala jsem se proto lektorkou hathajógy pod vedením Andrey Smékalové (FISAF & ÓM JÓGA studio) a moc se těším na další studium a učitele, kteří mě čekají.

 

A proč právě hathajóga? Jejím cílem je najít rovnováhu a dosáhnout harmonie fyzického těla, která se tak vzápětí přenese i do naší mysli. V hathajóze zapojujeme všechny svaly v těle, protahujeme je a posilujeme. To vše dokonale prodýcháme a tím zklidníme roztěkanou mysl. Hathajóga je součástí královské rádžajógy a nabízí široké spektrum technik jako jsou ásany, pránájáma, krije, bandhy, mudry, mantry - techniky očišťující a harmonizující naše tělo, aby v něm mohla dokonale proudit kosmická energie; prána.

 

V lekcích hathajógy propojíme ásanovou praxí s dechem. Budeme pomalu přecházet z jedné pozice do druhé, v každé se zastavíme a vydržíme několik nádechů a výdechů. V mé hodině na vás čeká krátké úvodní uvolnění, dechové cvičení, protažení a zahřátí těla, ásanová praxe a delší závěrečná relaxace. V lekcích se setkáte s tím, co mě inspiruje - mantry, hudba, pestrá skladba ásan včetně dopomoci, aromaterapie nebo kratičké úryvky z knih a ochutnávka filosofie jógy. 

 

Cvičení hathajógy pomáhá najít v dnešní hektické době klid. Dává nám příležitost zastavit se, zkoncentrovat se sami na sebe, na své tělo a mysl.

7.png

Romana Marko, DiS. 

Jóga pro těhotné a Jóga po porodu

Lektorka těhotenské jógy, laktační poradkyně MAMILA, poporodní dula ČAD

Kontakt: 723 530 623, romana.marko@gmail.com

4.png

Jitka Stiborová 

Harmonizační jóga

Harmonizační jóga je pro každého, kdo chce uvést své tělo do rovnováhy tělesné i emoční. Prospěch z lekcí mohou mít např. lidé se sedavým zaměstnáním, lidé, kteří řeší nějaký problém pohybového aparátu, stejně tak i lidé aktivní, pracovně vytížení, či sportovci. Harmonizační jóga vychází z principů jógové terapie, jin jógy a klasické jógy. Budeme pracovat s dechem, posilovat střed těla, zlepšovat naši flexibilitu, napravovat chybné tělesné stereotypy, a za pomoci relaxačních technik podpoříme schopnost vnímat přítomný okamžik, a tak směřovat k duševnímu odpočinku.

Všechno jsou to zatím slova, přijďte si zkusit lekci, a pak se můžete rozhodnout, zda dáte svému tělu šanci.

„ Pohyb je život. Život je proces. Zlepšete kvalitu procesu a zlepšíte kvalitu života“

( Moshe Feldenkrais, zakladatel učení vědomé pozornosti pohybem)

8.png

Orientální tance

Institut regenerace - Jana Voříšková, Kamila Stloukalová

Tanec je vhodný pro každou ženu. Pomáhá uvolňovat unavená záda, podporuje správné držení těla, rozhýbává čakry, zpevňuje spodní bříško, zmírňuje menstruační bolesti. Je vhodný jako prevence pro inkontinenci, po porodu, pomáhá udržet pohyblivé klouby.
A navíc zde potkáte nové přítelkyně, zasmějete se a naučíte tančit.

 

Kontakt: 605 559 426, 605 143 006

IMG-20220220-WA0000.jpg

Dipl. um. Karolina Cachová-Pogatsová
Baletní školička

 

Věděli jste, že vaše děti povede sólistka Národního divadla?

Dipl. um. Karolina Cachová-Pogatsová, demisólistka baletu Národního divadla vystudovala Taneční konzervatoř hlavního města Prahy, kterou absolvovala v roce 1999 pod vedením prof. Anety Voleské. V témže roce nastoupila angažmá v Národním divadle v Praze jako členka baletního souboru, kde byla v roce 2006 jmenována demisólistkou.

Návrh bez názvu (9).png

Bára Šedivá

Loona Dance

Tanec je mojí vášní již od dětství. Navštěvovala jsem různé kurzy tance přes disco, latinu, flirt dance, afro a orientální tanec, kterému se věnuji dodnes. V červenci 2019 jsem objevila Loona dance a přihlásila se k ročnímu lektorskému výcviku tanečního konceptu pro ženy Loona dance v Loona Dance Academy. Toto roční prožitkové (sebezkušenostní) studium jsem úspěšně zakončila písemnou i praktickou zkouškou a získala stálou rekvalifikaci s názvem Instrukor tanečních sportů s celostátní platností od MŠMT a certifikát s názvem Lektorka Loona dance.

LOONA DANCE je prožitkový taneční koncept pro ženy, jímž se prolíná taneční energetická vlna lunárního/ženského cyklu, tj. Panna, Matka, Čarodějka, Vědma – kvality, které v sobě každá žena má a každý měsíc je cyklicky prožívá. Tancem tak probudíme své ženství a můžeme ho prožít ve všech jeho podobách. Loona dance je zároveň taneční meditací i terapií. Rozvíjí vědomé ženství, vyplavuje skryté energie, spojuje se zemí. Během tančení je kladen velký důraz koncentrace na svou pánev (náš alchymistický kotel, Grál), dělohu (ženské centrum síly, tvořivosti, instinktivní intuice), své pocity (kontakt se srdcem) a přítomnost (být vědomím v těle, ne v hlavě). Zároveň tancem aktivujeme celou pánevní oblast a pánevní dno.

 

Loona dance posiluje a zvědomuje rovinu fyzickou (svaly, tělo), energetickou (životní síla) a harmonizuje rovinu emoční/duševní. Lekce probíhají formou jednoduchých tanečních her s prvky Orientu, Afriky, Egypta, Havaje a pravohemisférového (šamanského) tance, tance se živly. Není třeba znát techniku a učit se složité choreografie, tančíme intuitivně - individuálně, ve dvojicích i v kruhu. Součástí lekce je také zpěv a relaxace/meditace. Loona dance je určen všem ženám bez rozdílu věku, které milují tanec, chtějí podpořit osobní rozvoj, naučit se naslouchat své intuici, řeší gynekologické problémy, nebo si chtějí jen odpočinout, uvolnit se, být chvíli sama se sebou, v kruhu žen.

"Tanec je duševní jazyk, je řečí mezi duší a tělem. Je nejrychlejším ženským nástrojem k vědomí sama sebe - sebe-vědomí." 

9.png

Pavla Kubánková

TAI-CHI

Tai či čuan je umění žít – čínské cvičení pro zdraví, krásu a vitalitu

Taičičuan (taijiquan) a čigong (gigong) jsou jedním z nejlepších výtvorů čínské kultury, založených na filozofii jin a jang univerzální vitální energie. Člověk se rodí jako součást přírody a celé jeho fyzické a psychické bytí je založeno na vlivu různých energií, jež přichází z univerza a země. Vliv univerzálních energií na lidské bytosti, na jejich chování, na jejich mentální a fyzické zdraví je v Číně znám již více než tisíc let.
ŽIVOT JE POHYB” to je přírodní princip celé kreace života. Aby se zachovalo nebo navrátilo ztracené zdraví, svaly a šlachy, klouby a vazy, vnitřní orgány, cesty pro krevní oběh a vitální energie (akupunkturní meridiány) mají potřebu každodenního specifického cvičení pohybu. Lidská kůže se stovkami energetických bodů je velký receptor či (qi) vitální energie. Vnitřek lidského těla je jako řeka s mnoha malými potoky a říčkami – cirkulace krve a vitální energie. V přírodě, když se průtok vody zastaví, vznikne bažina – bystrá a čistá voda ztrácí své vlastnosti a kvalitu.
Taičičuan má ve svých cvičeních tři velmi důležité aspekty:
1. Cvičení mysli – pomocí cviků taičičuanu lze dosáhnout koncentrace a klidu, neutralizace negativních myšlenek a emoci, stresu a deprese – možných původců mnohých nemocí.
2. Cvičení dechová – v taičičuanu se učí pravidelnému a přirozenému dýchání, které je synchronizováno se specifickými pohyby, které vedou k vitalitě mysli i těla, rovnováze a vyváženosti nervového systému.
3. Cvičení těla – cvičení specifických pohybů vede ke správnému postoji těla, vitalitě, kráse, pohyblivosti kloubů a harmonii pohybů, k odstranění toxinů z těla, jakož i k dokonalé relaxaci mysli a těla, což je podmínkou pro řádnou funkci všech tělesných orgánů.
Či – vitální energie je fenomén přírody, substance, která tvoří lidskou bytost a vše kolem ní. Všechny lidské mentální a fyzické funkce závisí na síle a rovnováze či energie. Chybný způsob života, chybná kombinace stravy, různé stresy a deprese, negativní emoce, to vše může porušit jemný energetický systém lidského těla a být původcem mnoha těžkých a nevyléčitelných nemocí. Cviky taičičuanu a čigongu spočívají na dokonalém poznání přírodních zákonů a energií nebe, země a člověka. Na rozdíl od různých sportů a cvičení, taičičuan a čingong je způsob “fyzických” pohybů, mentální koncentrace a pravidelného dýchání, jež odstraňují různé tělesné blokády, stimulují krevní oběh a vitální či energie.
Při cvičení taičičuanu a čigongu není nutná tělesná síla nebo rychlost, a tak je toto mimořádné cvičení dostupné všem: ženám a mužům, starým i mladým, nemocným i zdravým. Provádění tohoto cvičení jednotlivě nebo ve skupině přináší zdraví a radost. Deset až patnáct minut cvičení denně přináší neocenitelný užitek pro vaše mentální a tělesné zdraví. Budete plni duševní a tělesné vitality, kterou můžete s úspěchem využít v každodenním životě, při práci, při sportu.
Prof. Mario Topolšek -listopad 2001

Ceník najdete na: https://taichiracice.cz/