MASÁŽE

IRA JEHLÁŘOVÁ OPPITZOVÁ

Jemné techniky komunikace s tělem a vědomím

Kraniosakrální osteopatie - technika založená na holistickém poznání, že každá buňka v našem těle dýchá a vyjadřuje tak jemné rytmy. Tyto rytmy je možné citlivýma rukama vnímat, jako pohyb kostí, nebo plynutí celým tělem. Pokud je proudění plynulé a silné, je v těle udržováno zdraví a harmonie těla a mysli. V denním životě však nastávají zvraty jako stresy, traumata, úrazy, nehody a přetížení, jejichž následkem se tento přirozený proud může narušit, oslabit nebo zablokovat a pak mohou vznikat bolestivé symptomy. Během ošetření se používá doteku rukou k naslouchání jemných rytmů v těle klienta a neinvazivními technikami se podporuje rozpuštění vzorců napětí a znovuplynutí. Do těla klienta ošetřující nic nevkládá ani nebere, jen podporuje samo-léčivý proces a aktivuje léčivé zdroje, které uvnitř všichni máme. Je efektivní na širokou škálu problémů a disfunkcí. Díky její jemnosti a neinvazivnímu přístupu je vhodná pro dospělé, děti, těhotné ženy i miminka. 

Cca 60 minut/ 500,- Kč.

Shiatsu - japonská masáž ulevuje zejména při chronických potížích (např. bolestech zad, nespavosti, stresu a trávicích a jiných obtížích, které dokážou snížit kvalitu života), posiluje zdraví a je výborná pro prevenci i rehabilitaci. To vše prostřednictvím akupresurní práce na energetických drahách v těle. Shiatsu je bezpečná a účinná metoda alternativní péče o tělo i ducha. Provádí se na zemi na měkké podložce. Klient je zcela oblečen (volné kalhoty, triko a ponožky z přírodních materiálů) a shiatsu-terapeut pracuje pečlivě voleným tlakem prstů a dlaní.

Vlastní masáž shiatsu trvá 60 až 90 minut podle dohody / 590,- Kč.

Healing práce s energii a čakrami - jemná doteková masáž. Pracuje se v různých stupních aurického pole a velmi lehce na fyzickém těle. Dochází k rovnání energetických center (čaker) na jemnohmotné úrovni a k hlubokému uvolnění. Je to propojení těla, duše i ducha. 

Cca 60 minut / 500,- Kč

 

Uvolňující a regenerační masáže

Medová masáž - má velmi široké spektrum účinků od detoxikačních, prohřívacích, stimulačních po relaxační a pěstící. Nejefektivnější je však její detoxikační účinek, doporučujeme zejména při jarních očistných kůrách, protože působením medu se odplaví škodlivé usazeniny nahromaděné vlivem životního stylu, prostředí anebo užíváním léků. Medová masáž pomáhá i uklidnit, ulevuje výrazně při stresu a doporučuje se při celkovém oslabení organizmu a dlouhodobé únavě....

čas do 60 minut/ 440,- Kč

Manuální lymfodrenáž - manuální technika určená speciálně pro odvod přebytečné lymfy z tkání. Provádí se velmi jemnými a pomalými tahy a hmaty, nikdy není bolestivá. Lymfatický (neboli mízní) systém není poháněn žádnou pumpou, může v těle docházet k městnání mízní tekutiny. Únava, pocity tíhy v pažích a nohou, otoky, zvýšená náchylnost k infekčním chorobám - to vše může znamenat, že organismus sám nestačí odvádět přebytečnou lymfu. Zcela zjevně tento stav nastává např. po úrazech nebo operacích - zraněný kotník či koleno zůstávají objemnější a klasická masáž nepomáhá, za jizvou se tvoří otoky... Již vytvořené lymfoedémy (otoky např. po odstranění mízních uzlin) pak již patří do rukou zdravotníků. U zdravých lidí mohu použít lymfatickou masáž z důvodů kosmetických a především jako prostředek prevence, např.: pro posílení imunity, při pocitech tíhy a tlaku v dolních končetinách (prevence křečových žil), jako doplněk detoxikačního nebo redukčního programu, pro regeneraci organismu, při rekonvalescenci po nemoci či operaci, u sportovců před výkonem nebo po něm pro odstranění únavy, při poruchách menstruačního cyklu, zabírá také na některé druhy migrén. Často se mluví o lymfatických masážích ve spojení s celulitidou. Zde může masáž rozhodně pomoci a výrazně zlepšit vzhled pokožky - avšak je nutno předem poctivě upozornit, že o dokonalém a definitivním odstranění celulitidy hovořit nelze. 

Doba ošetření cca 60 minut / 590,- Kč nebo 90 minut / 800,- Kč

Baňkování - vysoce účinná, staletími osvědčená technika, když vás trápí bolesti zad, na které jiné běžné masáže nezabírají. Skvělé použití na ztuhlé svaly podél páteře, na krku a ramenou. Baňky přinášejí úlevu i při menstruačních bolestech. Pod tlakem při aplikaci baňky se intenzivně prokrvuje místo, na němž k podtlaku dochází. Rozproudí se tím velmi rychle lymfatický systém a tělo nastartuje v daném místě velmi rychlé regenerační procesy...S baňkami se pracuje buď jako s masážním nástrojem a nebo se jen přikládají na postižené místo....

Čas ošetření cca 20 minut / 260,- Kč.

 

 

Klasická masáž

 • Šíje a záda cca 25 minut / 250,- Kč

 • Šíje, záda, nohy 50 minut / 520,- Kč

 • Celotělová masáž 80 minut / 790,- Kč

Míčková facilitace/ masáž míčky - jemné reflexní působení molitanových míčků nejen uvolňuje spasmy svalů, ale díky reflexním účinkům dokáže ovlivnit dýchání, posílit imunitu. Jedná se o velmi léčivou a příjemnou masáž a navíc jednoduchou, která napomáhá léčení alergických, astmatických a průduškových onemocnění. Navíc výrazně posiluje imunitu. Využívá se také při vadném držení těla, problémy s dutinami, na uvolnění svalů zad a hrudníku. Nesporná účinnost míčkování je potvrzena nejen lékaři a rehabilitačními pracovníky, ale i mnoha rodiči, kteří tuto metodu po jednoduché instruktáži sami aplikují na svých dětech přímo doma, v klidném a známém prostředí.

 

Masáž lávovými kameny - o blahodárném účinku drahých kamenů při masážích věděli lidé již před 5.000 lety. Masáže, prováděné pomocí teplých kamenů nebo přikládáním vzácných kamenů na tělo, byly oblíbené již u starých Inků, Mayů, v Mezopotámii, v Indii, v Číně a u Indiánů.

Základy této terapie spočívají v použití speciálních havajských technik, které ve spojení s horkými lávovými kameny mají vysoký terapeutický a relaxační účinek.

Používám speciální lávové kameny, které mají mimořádnou energetickou vibraci.

Lávové kameny uvolňují zablokované důležité body na meridiánech, tím umožňují rozproudění energie v našem těle, čímž dosahují následujících terapeutických účinků:

 • celkové zklidnění klientů, kteří jsou pod neustálým tlakem (podnikatelé, manažeři), uvolňuje stresy

 • posiluje paměť a zlepšuje koncentraci

 • vyrovnává jemné energie nervového systému

 • pomáhá při detoxikaci organismu

 • má analgetický účinek, vede k vylučování hormonů způsobující utišení bolesti svalstva

 • urychluje metabolismus a reguluje zadržování tekutin v těle

 • upravuje potíže s trávením a přibýváním na váze

 • zmenšuje klimakterické obtíže

 • posiluje imunitní systém

 • má povzbuzující i tonizační účinek

 • uvolňuje svalové spazmy

 • aktivuje hloubkovou relaxaci a uklidňuje nervová zakončení přínosem čerstvě okysličené krve do masírované oblasti

 

Indikace jsou:

 • svalová bolest, napětí a svalová únava, atrofované svaly (svaly se sníženou výživou)

 • artritida a kloubní potíže

 • bolesti hlavy (bolesti hlavy i u rýmy), stres, celková únava

 • modřiny (za použití kombinace horkých a studených kamenů)

 • zácpa a zažívací problémy, otoky, nadváha

Obnovený tok energie Vás nejprve uklidní, takže pociťujete úžasnou relaxaci a zmírnění stresu a starosti samovolně odplývají. Na konci masáže přichází hluboký klid a vyrovnání a tento pocit i účinek vydrží po několik dnů.

Masáž lávovými kameny trvá přibližně 60 minut / 590,- Kč.

NA VŠECHNY UVEDENÉ MASÁŽE SI MŮŽETE V RECEPCI INSPIRACE ZAKOUPIT POUKAZY.

Objednání k p. Jehlářové Oppitzové na telefonu.: 603 457 202

EVELÍNA SOBKOVÁ

 

Sportovní a rekondiční masáže

Evelína je masérka se specializací na sportovní a rekondiční masáže. Věnuje se také Breussově masáži, Dornově metodě, provádí indickou masáž hlavy, pracuje s lávovými kameny a baňkami. 

Objednání k p. Sobkové na telefonu: 777 776 714 (pouze sms)

Návrh bez názvu (8).png

KAROLÍNA MALEČKOVÁ

Dornova metoda + Breussova masáž

Několik let se věnuji lidskému tělu a pátrám po možnostech, jak bych mohla pomoci s lepší pohyblivostí nejen ostatním, ale především sama sobě. Přivedly mě k tomu velké problémy s páteří a únavné táhlé bolesti, se kterými si zdravotnictví nedokázalo poradit a neustále mě posílali z vyšetření na vyšetření. Toto byla jistě záslužná činnost, ale obratle mi to do správné polohy nevrátilo. Medikamenty, které jsem dostávala sice krátkodobě bolesti zmírnily, ale problémy přetrvávaly dále. A tu jsem objevila úžasného fyzioterapeuta a zjistila, že můj problém se dá vyřešit srovnáním kloubů a obratlů do správných poloh. Hýbat jsem se začala po prvním ošetření a bolesti jako zázrakem zmizely. Poté jsem prošla několika masérskými kurzy a školami, dále k tomu přidala studium psychosomatiky, avšak přes veškeré znalosti jsem pořád mohla pomoci jen ostatním a nikoliv sobě. Jednoho dne jsem objevila Dornovu metodu +, kterou studuji u Zuzany Prouzové-Lehrmann a Jozefa Púryho a tak se konečně dostala k něčemu, co mohu aplikovat i sama na sebe.

 

„Naučím tě, co máš dělat, abys mě už nepotřeboval“.

 

Naše tělo je fantastické. Dokáže se opravit samo, pokud mu to umožníme a také trochu pomůžeme.

Dornova metoda + hledá skutečnou příčinu pohybových potíží. Nejprve se zabývá končetinami, které bývají z 95-ti% nesprávně usazeny, tím vznikne  jejich nestejná délka, na kterou musí páteř reagovat dalším nesprávným zakřivením. V první  řadě se tedy usadí kyčle, kolena a kotníky, dále následuje srovnání pánve a teprve potom se mohou vracet obratle do původních pozic až po krční páteř. V druhé části ošetření se usazují ramenní klouby, lokty, zápěstí a klouby prstů. Na úplný závěr se usazují klouby čelistní.

 

Dornova metoda + je jemná technika, která nepracuje tak násilně jako chiropraxe. Autor této metody, pan Dieter Dorn vymyslel geniální způsob, který má na rovnaného i blahodárný psychologický dopad, protože se musí aktivně účastnit a nemůže si jen lehnout a říct: „Vyřeš to za mě!“

Dornova metoda + pomáhá při bolestech zad, kyčlí, končetin, krční páteře, hlavy, ramen, někdy uvolňuje i skřípnuté nervy (např. sedací) a hlavně pomáhá se správným držením těla, a tím výrazně omezuje opotřebování a degeneraci kloubů a udržuje lepší pohyblivost.

Cena:  800kč / 90min, 1200kč / 120min